Türkçe

KOSOVA ALIM HEYETİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Sekreterliğimiz organizasyonunda, Kosova'nın gıda sektörünün önde gelen üst düzey yetkililerinin ve Kosova Ticaret Odası Genel Sekreteri Esin Muzbeg'in katılımıyla 09 Mayıs 2013 Perşembe günü ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir.

Alım Heyeti kapsamında 09 Mayıs 2013 Perşembe günü Dış Ticaret Kompleksi'nde ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir.Kosova'dan 3 firma 4 firma temsilcilerinin hazır bulunduğu ikili iş görüşmelerine 22 Türk firması katılmıştır.İkili iş görüşmelerine katılan Türk firmaları katalog ve tanıtım malzemeleri dışında, beraberlerinde numune ürünler getirmişler ve yabancı misafirlere ürünleriyle ilgili sunumlar yapmışlardır. Kosova firma temsilcileri Türk firmalarının yoğun ilgisinden ve organizasyondan memnun kaldıklarını, bu tarz etkinliklerin iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişimine katkıda bulunduğunu ve emeği geçenlere teşekkürlerini ifade etmiştir.

Bahse konu programa katılan Türk firmaları ise, ikili iş görüşmelerinin oldukça verimli geçtiğini, dış pazarlardaki paylarının artırılmasına katkı sağlamak amacı ile yabancı muhatapları ile (potansiyel alıcı) doğrudan iletişim kurabilmenin önem arz ettiğini belirtmişlerdir.

 

İlgili Resimler