Türkçe

MALEZYA CARREFOUR VIP ALIM HEYETİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda, Genel Sekreterliğimiz, Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ve Antalya İhracatçılar Birlikleri Genel Sekreterliği işbirliği ile Malezya Carrefour isimli Marketler Zinciri üst düzey firma temsilcilerinin katılımlarıyla 18-23 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul,İzmir,Adana ve Antalya'da özel nitelikli alım heyeti organizasyonu gerçekleştirilmiştir.

Genel Sekreterliğimiz organizasyonunda 15 Kasım 2012 Perşembe günü Dış Ticaret Kompleksi / İstanbul'da ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir.Malezya Carrefour Marketler zincirinden 3 üst düzey yetkilinin hazır bulunduğu ikili iş görüşmelerine 23 Türk firması katılmış olup, görüşmeler randevu usulü yapılmıştır. İkili iş görüşmelerine katılan Türk firmaları katalog ve tanıtım malzemeleri dışında, beraberlerinde numune ürünler getirmişler ve yabancı misafirlere ürünleriyle ilgili sunumlar yapmışlardır. Aynı günün akşamında yabancı firma temsilcilerine,Genel Sekreterliğimiz temsilcilerinin de iştirakleriyle akşam yemeği organize edilmiştir.Heyet 16 Kasım 2012 Cuma günü ülkemizden ayrılmışlardır. Malezya Carrefour Marketler zinciri temsilcileri Türk firmalarının yoğun ilgisinden ve organizasyondan memnun kaldıklarını, bu tarz etkinliklerin iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişimine katkıda bulunduğunu ve emeği geçenlere teşekkürlerini ifade etmiştir.

Bahse konu programa katılan Türk firmaları ise, ikili iş görüşmelerinin oldukça verimli geçtiğini, dış pazarlardaki paylarının artırılmasına katkı sağlamak amacı ile yabancı muhatapları ile (potansiyel alıcı) doğrudan iletişim kurabilmenin önem arz ettiğini belirtmişlerdir.

 

 

İlgili Resimler