Türkçe

MODEF ALIM HEYETİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, Genel Sekreterliğimiz organizatörlüğünde, IFOR Fuarcılık tarafından 04-09 Kasım 2013 tarihleri arasında İnegöl / Bursa'da düzenlenen "MODEF-2013, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı” ile eş zamanlı olarak, 03 - 06 Kasım 2013 tarihleri arasında Karadağ, Tunus ve Umman'dan gelen 9 firmadan 11 temsilcinin katılımıyla katılımıyla alım heyeti programı gerçekleştirilmiştir.

Alım Heyeti kapsamında, 04 Kasım 2013 Pazartesi günü Modef 2013 Fuarı ziyaretinin ardından aynı günün akşamı İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orm. Ürn. İhr. Birliği Yönetim Kurulu başkanımız Sayın Abdullah Tever, İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orm. Ürn. İhr. Birliği Yönetim Kurulu üyelerimiz Alper Gürsoy ve Zeki Şahin, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı İbrahim Burkay, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Metin Anıl, İnegöl'de yerleşik Mobilya ihracatçıları ve Modef Fuar katılımcılarının iştirakleriyle, İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orm. Ürn. İhr. Birliği organizatörlüğünde gerçekleştirilen Sektör Yemeğine katılımları sağlanmış, 05 Kasım 2013 Salı günü 15 Türk firmanın katılımıyla ikili görüşmelerin ardından, sehir turu yapılmış olup, 06 Kasım 2013 Çarşamba günü yabancı firma temsilcileri İstanbul'dan ayrılmışlardır.

Alım Heyetine 31 Türk firması katılmak üzere başvuru formu göndermelerine rağmen, iş görüşmelerinde 15 Türk Firması katılmıştır. Türk firmaları organizasyonun iyi düşünülüp planlanmış olduğunu, gelen yabancı satın alımcı sayısının ve firma profillerinin tatmin edici olduğunu belirtmişler, organizasyonda emeği geçenlere teşekkürlerini iletmişlerdir.

Ayrıca; Alım heyeti programına yurt dışından katılan firma temsilcileri organizasyondan çok memnun kaldıklarını ve böyle organizasyonların ülkeler arası ithalat&ihracatın geliştirilmesi açısından önemini vurgulamışlardır. Yabancı firma temsilcileri bu tür başarılı organizasyonların daimi olması gerektiğini belirterek, teşekkürlerini iletmişlerdir.

 

İlgili Resimler