Türkçe

Tokyo Ticaret Merkezi Bilgilendirme Toplantıları devam ediyor !

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin koordinasyonunda ve İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'nin işbirliğinde Tokyo/Japonya'da kurulması planlanan Gıda ve Su Ürünleri Tokyo Türk Ticaret Merkezi bilgilendirme toplantılarının ikincisi 19 Ocak cuma günü Ege İhracatçı Birliklerinde, Birlik üye firmalarına yönelik olarak düzenlendi.

İşbirliği Kuruluşlarının üyelerinden gelen talepler doğrultusunda içerisinde mağaza/ofis/depo/showroom birimlerini bulunduracak ve yer alan firmalara hukuki, mali ve danışmanlık hizmetleri sunulacak Tokyo Türk Ticaret Merkezi'nin "Su Ürünleri”, ”Kanatlı Ürünleri”, "Yaş Meyve”, ”Hububat” ve "Şekerleme” sektörlerimizin kullanımına sunulması planlanıyor.

Proje kapsamında, Tokyo Türk Ticaret Merkezi'nin kira, istihdam, dekorasyon/kurulum ve tanıtım harcamalarının %75'i Japonya'nın hedef ülke olması dolayısıyla Ekonomi Bakanlığı tarafından karşılanacak.

Söz konusu Tokyo Türk Ticaret Merkezi Projesi'nde yer almak isteyen ihracatçı firmalarımız Ocak ayı sonuna kadar başvurularını İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'nin suurunleri@iib.org.tr adresine iletebilecekler.