Türkçe

Tokyo Ticaret Merkezi Bilgilendirme Toplantılarının üçüncüsü Adana'da yapıldı !

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin koordinasyonunda ve İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'nin işbirliğinde Tokyo/Japonya'da kurulması planlanan Gıda ve Su Ürünleri Tokyo Türkiye Ticaret Merkezi bilgilendirme toplantılarının üçüncüsü 23 Ocak salı günü Adana Ticaret Odasında, ihracatçı firmalara yönelik olarak düzenlendi.

İşbirliği Kuruluşlarının üyelerinden gelen talepler doğrultusunda içerisinde mağaza/ofis/depo/showroom birimlerini bulunduracak ve yer alan firmalara hukuki, mali ve danışmanlık hizmetleri sunulacak Tokyo Türkiye Ticaret Merkezi'nin "Su Ürünleri”, ”Kanatlı Ürünleri”, "Yaş Meyve”, ”Hububat” ve "Şekerleme” sektörlerimizin kullanımına sunulması planlanıyor.

Proje kapsamında, Tokyo Türkiye Ticaret Merkezi'nin kira, istihdam, dekorasyon/kurulum ve tanıtım harcamalarının %75'i Japonya'nın hedef ülke olması dolayısıyla Ekonomi Bakanlığı tarafından karşılanacak. Söz konusu Tokyo Türkiye Ticaret Merkezi Projesi'nde yer almak isteyen ihracatçı firmalarımız Ocak ayı sonuna kadar başvurularını İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'nin suurunleri@iib.org.tr adresine iletebilecekler.