Türkçe

TONG GARDEN ÖZEL NİTELİKLİ ALIM HEYETİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin koordinasyonu ve Genel Sekreterliğimiz organizasyonunda Tong Garden firmasının üst düzey yetkilileri katılımlarıyla 17 Eylül 2012 Pazartesi günü İstanbul ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir.

Program kapsamında, 27 Ağustos 2012 Pazartesi günü heyet Swis Otel'den alınarak, ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği Dış Ticaret Kompleksi'ne gelmişlerdir. Türkiye'de sektörün önde gelen firma temsilcilerinin de katılımıyla gün boyu ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir. Görüşmelere 13 Türk firması katılmış olup, görüşmeler randevu usulü yapılmıştır. İkili iş görüşmelerine katılan Türk firmaları katalog ve tanıtım malzemeleri dışında, beraberlerinde numune ürünler getirmişler ve yabancı misafirlere ürünleriyle ilgili sunumlar yapmışlardır.

Alım heyeti organizasyonuna yurt dışından katılan firma temsilcileri Türk firmalarının yoğun ilgisinden ve organizasyondan çok memnun kaldıklarını, iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin, daha sık düzenlenen ticaret heyetleri, iş forumları, alım heyeti v.b. gibi organizasyonlar ile birçok alanda geliştirilebileceğini, Türkiye'de görüştükleri firmalarla iş yapmayı ümit ettiklerini ifade etmişler ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletmişlerdir.

Bahse konu programa katılan Türk firmaları ise, ikili iş görüşmelerinin oldukça verimli geçtiğini, dış pazarlardaki pazar paylarının artırılmasına katkı sağlamak amacı ile büyük ölçekli firmalarla (potansiyel alıcı) iletişim kurmanın çok önem arz ettiğini ve söz konusu heyet görüşmesinde firma ile kısa ve orta vadede işbirliği anlamında önemli sonuçlar getireceğini belirtmişlerdir.

Tong Garden firması İstanbul'daki programlarının ardından ikili görüşmelelere devam etmek üzere organizasyon dahilinde Gaziantep'e ve İzmir'e hareket etmişlerdir.

 

 

 

İlgili Resimler