Türkçe

TÜRK SU ÜRÜNLERİ SENA 2018 FUARI'NDA SERGİLENDİ.

11-13 Mart 2018 tarihleri arasında Boston/Amerika Birleşik Devleti'nde gerçekleştirilen Sena 2018 Fuarı'na Türkiye milli katılımı damgasını vurdu.

"Turkish Seafood-Dreamland of Seafood” konseptiyle üçüncü kez milli katılım organizasyonu düzenlenen fuarı, dünyanın dört bir yanından binlerce profesyonel ziyaret etti.

Fuarın başlangıç gününden itibaren fuara ulaşım için kullanılan tüm otobüslerde Türk Balıkçılık sektörünü anlatan tanıtım filmi oynatılarak, fuar alanının en prestijli yerlerinde Türkiye Deniz Ürünleri ve milli katılım alanı reklamları yayınlandı. Milli katılım alanında tamamı Türkiye'den getirilen birçok balık türü pişirilerek yabancı misafirlerin beğenisine sunuldu.

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği tarafından hazırlanan Türkiye balıkçılık tarihi ve Türk balıkları ile yapılan yemek tarifi kitaplarının tanıtımı yapıldı.

Sektörün önde gelen 7 firması Grup Sagun, Kılıç Deniz Ürünleri, Kopuzmar Su Ürünleri/Luckyfish, Rdm Gıda, Gümüşdoğa Su Ürünleri, Sastaş A.S., Nordzee Su Ürünleri milli katılıma dahil oldular.

 

İlgili Resimler