Türkçe

WALDOS VIP ALIM HEYETİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Genel Sekreterliğimiz organizasyonu ile Meksika'ya ihracatımızın geliştirilmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, gıda ürünleri ihracatı ve dağıtımı alanında Meksika'daki en büyük ve en önemli mağaza zincirlerinden olan Waldos Dolar Mart de Mexico S. De R.L. de C. V.” firmasının üst düzey temsilcileri 19-24 Kasım 2012 tarihleri arasında ülkemize davet edilmiş olup, ürün teminine yönelik olarak bir alım heyeti programı gerçekleştirilmiştir.

Meksika'da Waldo's olarak bilinen ve tam adı Waldo's Dolar Mart de Mexico S. de R.L. de C.V. (Ltd. Şti.) olan zincir mağaza şirketi, tüm Meksika'da 260 şubesi ve yaklaşık 7.000 çalışanıyla hizmet vermektedir. Gıda ve içecek, kişisel bakım, temizlik, kırtasiye, ev gereçleri, oyuncak ürünlerinde; ABD'de 1 dolar mağazacılığı diye bilinen düşük fiyat politikasıyla çalışmaktadır.

19 - 24 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilen organizasyonda ilk gün; firma yetkilileri perakende zinciri marketlerden bazılarını ziyaret etmişlerdir. Market ziyaretleri esnasında, çikolatalı fındık kreması, bisküvi ve kurabiye çeşitleri, sert ve yumuşak şekerlerle ilgilenen heyet, fiyat ve ürün detaylarıyla ilgili bilgi talebinde bulunmuşladır. WALDOS Mağazalar Zinciri yetkililerinin (Ürün Talepleri: Sert Şeker, Yumuşak Şeker, Sakız, Lolipop, Sezonluk Şeker, Kutuda Çikolata, Tablet Çikolata, Konserve, Makarna, Zeytin, Kozmetik Ürünleri, Ton Balığı, Sağlık&Temizlik Ürünleri, İçecekler vb) katılımıyla organize edilen Özel Nitelikli Alım Heyeti Programı kapsamında 21 Kasım 2012 Çarşamba günü, Dış Ticaret Kompleksi C Blok Zemin Kat'ta 30 Türk firmasının katılımıyla gün boyu ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir. Söz konusu organizasyona, konuyla ilgili sektördeki Yönetim Kurullarımız, üye firmalarımız ve diğer kurum/kuruluşlar duyurular yapılarak, sektördeki tüm firmalar davet edilmişlerdir. Yoğun bir görüşme programının akabinde, aynı gün akşamı Waldos yetkilileri ile birlikte akşam yemeği organize edilmiştir. Heyet, 22 - 23 Kasım 2012 tarihlerinde ise, Türkiye'deki sektörün önde gelen firmaların tesislerini ziyaret ederek, bağlantılarda bulunmuşlardır. Türkiye'de bulundukları süre içerisinde çeşitli firmalarla yapmış oldukları görüşmelerden ve organizasyonun tamamından çok memnun kaldıklarını ifade etmişler, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletmişlerdir.

Heyet katılımcıları, 24 Kasım 2012 Cuma gecesi ülkemizden ayrılmışlardır.